PİKAMP İsimli Çevre Gönüllüleri Çanakkale Kemerdere’de Temizlik Kampı Düzenledi.

Geçtiğimiz haftalarda Sosyal medya üzerinden bir araya gelen sayıları 40’ı bulan doğaseverler yine sosyal medya üzerinden duyurdukları bir etkinlikle bir ilke imza attılar. Kemerdere’nin ziyaretçiler tarafından özellikle yaz aylarında çok fazla kirletilmesinden dolayı bölgede temizlik kampı düzenlediler. Kendilerine PİKAMP ismini veren bu çevre gönüllüleri oldukça başarılı bir iş çıkardılar.
 
 
Etkinliğin sorumluluğunu Çanakkale Seramik Müzesi’nde görev yapmakta olan seramik sanatçısı Burak Çiftci üstlenmiş.
 
Kemerdere göleti, deresi bu coğrafyada Roma döneminde yapılan su kemeri ile ünlü gerçek bir cennet. Zamanında bu taş köprü ile İda’dan Troia yaşam bölgesine kadar su taşınırmış.
 
Son zamanlarda gölet çevresini çevre köylerden gelenler ve günü birlikçiler duyarsız davranışlarıyla adeta çöplüğe çevirmişler.
 
Ülkemizin farklı bölgelerinden gelen gönüllüler Temizlik Kampı ile bir farkındalık yaratacaklarını düşünüyorlar.
 
Pikamp adlı gönüllülük esasına dayalı grup bu tarz kampları sürdürmeye karar vermiş durumda.
 
PİKAP; Çanakkale 1915 İzcilik Spor Kulubü'ne, Kazdağları'nın savunucusu İda Dayanışma'ya, Çanakkale Belediyesi'ne, Çanakkale Valiliği’ne, Duvar Bar’a, Akçapınar Muhtarlığı’na, ÇAKAB'a ve ülkenin her yerinden etkinliğe katılım sağlayan doğa aşığı insanlara teşekkür ediyor.
 
Apelasyon Notu:
Dileriz “Doğa Ana”nın en önemli düşmanının İNSANLAR olduğunun farkında olan insanların sayısı artar. Bu dünya hepimizin ve bu dünya var olduğu sürece biz insanlar burada yaşayabileceğiz.