Pellenc piyasaya iki yenilikçi elektrikli budama makası sürerek bir numara olmayı hedefliyor

 
Fransız Pellenc grubunun piyasaya iki yenilikçi elektrikli budama makası sürerek dünya piyasasında 1 numara olmayı hedeflediği belirtiliyor.
 
 
 
 

Pellenc markası, 40 yıl evvel ilk hidrolik budama makasını lanse ettikten sonra piyasaya sürdüğü Vinion ve Prunion bataryalı budama makas modelleri ile piyasada adeta bir devrim yarattı. Bugün Pellenc, bu altıncı kuşak budama makasları ile hafiflik, güç ve kullanış rahatlığını birleştirerek her bütçeye uygun teknolojiler sunuyor.
 

Dünya genelinde bataryalı budama makasları piyasası birçok değişiklik gösterir. Örneğin Fransa’da kullanım oranı %81’ken Güney Afrika'da bu oran %10'un altındadır. Pellencmarkası bu iki ürünü piyasaya sürerek satışlarını kısa vadede ikiye, orta vadede ise üçe katlamayı, Dünya’daki pazar payını artırarak bir numara olmayı hedeflemektedir.Pellenc’in bu iddiası ise, özellikle gelişmekte olan ülkelerde bağların ve meyve bostanlarının artan alanlarına dayalı budama mekanizasyonun gelişmesinden kaynaklanıyor.
 
Vinion-Prunion: Budamada yeni özgürlük
Bu icadın özünde ergonomik tasarım, kolay kullanım ve performans var. Vinion’nun 700g ve Prunion’nun 900g altındaki ağırlıkları ile budama sanatı artık çok kolay hale dönüşüyor. Bağ ve ağaç budamalarından kaynaklanan kas gerilmeleri en düşük seviyelere iniyor. Optik sensörlü tetiği ile Vinion ve Prunion’nun budama hareketi aşamalı ve akıcı bir şekilde gerçekleşiyor. Böylece makasın yarım ve tam açıları arasındaki geçişler daha hızlı bir şekilde oluyor. Ayrıca, yüksek performanslı Pellenc-Pradinesbıçakları tüm ağaçları keskin bir şekilde kesiyor (Vinion için 35mm’ye kadar, Prunion için 45mm’ye kadar). Bu elektronik aletler elde budamanın özgürlüğünü hissettiriyor.
 
Vinion ve Prunion iki tip batarya ile birlikte sunuluyor:
 
Hafif ve küçük boyutu ile Ulib 150 ‘cep’ batarya (sadece 845g) ve alternatifli Vinion veya Prunion’u Selion M12 (zincirli testere) veya diğer Pellenc ürünleri ile çalıştırmak için çift konnektör’lü Ulib 250. Ayrıca, lityum-iyon teknolojisi ile, bataryanın şarjı ne olursa olsun, istikrarlı güç sağlanmaktadır. Böylece kullanıcı 12 saate yakın bir süre diliminde devamlı bir şekilde budama işlemini gerçekleştirebilmektedir.
 
Vinion’nun özellikleri:
Uzunluk: 260mm
Ağırlık: 670 g
Bıçak ağız açıklığı: 57mm
Kesebildiği dal çapı: 35mm
 
Prunion’nun özellikleri:
Uzunluk: 298mm
Ağırlık: 860 g
Bıçak ağız açıklığı: 67mm
Kesebildiği dal çapı: 45mm
 
PELLENC Grubu

1973 yılında kurulan PELLENC Grubu bugün tarım, yeşil ve kamusal alan bakım sektörleri için makina, ekipman ve taşınabilir bataryalı aletler (lityum-iyon teknolojisi) alanında dünya liderleri arasında yer almaktadır. PELLENC Grubunun gelişimi başından beri daima yenilikçi politikası üzerine kurulmuştur. Böylece piyasa gelişiminde önderlik yaparak profesyonel müşterilerine daha da performanslı çözümler sunabilmeyi başarmıştır. Bu strateji kapsamında 859 patent başvurusunda bulunmuş ve PELLENC ürünlerinin üstünlüğünü kanıtlayan bir çok takdir ve ödül almıştır.
 
Bugün, PELLENC Grubu (182 milyon Euro) Fransa’da ve tüm dünyada 1.192 çalışanı, 16 şubesi, 8 fabrikası, 150 mühendisin çalıştığı bir ArGe merkezi ve 800’e yakın distribütörü ile bağcılık, şarapçılık, bostancılık ve zeytincilik alanlarında dünya lideri konumuna gelmiştir. 50.000 müşterisine daha yakın olabilmek için ve ulusal ekonomiye katkıda bulunmak adına ticari konumunu tüm kıtalarda güçlendirmektedir.
 
PELLENC Grubu aynı zamanda – son birkaç yıldan beri – atık üretimini ve çevreye olan etkisini azaltmak için ‘sıfır emisyon’ ürünler sunarak, çevre dostu üretim yaparak ve nakliye optimizasyonu uygulayarak küresel çevre politikası yürütmektedir. Son olarak PELLENC Grubunun dayanıklılığı ve piyasalarda ki liderliği ürünlerinin teknolojik yenilikçiliğine, üretim performansının daimi iyileştirmesine ve aktivitelerinin sürdürülebilir bir şekilde geliştirmesine dayanmaktadır.

İletişim:
http://en.businessfrance.fr/
http://www.pellenc.com/