Geleneksel Buğday Ege Buluşması 20 Kasım 2016 tarihinde Urla'da gerçekleşti.

20 Kasım 2016 tarihinde Urla'da gerçekleşen Geleneksel Buğday Ege Buluşması ile ilgili olarak Nurhayat BAYTURAN’ın  haberini sizlerle paylaşıyoruz.
 
 
Merhaba Sevgili Buğday Dostları,
 
Geleneksel hale getirdiğimiz  Buğday Ege'nin ikinci buluşmasını pazar günü (20.11.2016)  Urla Kuşcular'da Sevgi Ana Çiftliğinde yaklaşık 85- 90 kişilik bir katılımla  gerçekleştirdik. Şansımıza havanın bu kadar güzel, güneşli olması, buluşmanın bir kısmını içeride, bir kısmını dışarıda  bu kasım ayında güneşin sıcaklığını  hissederek yapma fırsatını bize verdi. Bu yılda buluşmamıza İzmir, çevresi olduğu gibi Ege'nin diğer illerinden, İstanbul  ve hatta yurt dışın dan da "Şili" den de katılım oldu.  Bunun yanı sıra çok sayıda Buğday gönüllüsü buluşmada bizimleydi.  Onlardan Buğday ailesine üye olarak da katılmak istediklerini duymak bizi ayrıca mutlu etti. 
 
 
Katılımcılarımız, kendilerini tanıtırken, yaşamlarında yaptıkları dönüşümü veya yapmak istediklerini paylaştılar.  Katılımcıların ve ev sahibimizin hazırladığı bir birinden farklı ve lezzetli yemekleri, börekleri, kurabiyeleri, bahçelerinden kopardıkları meyveleri  hep birlikte paylaşarak  yiyip, çayımızı içtikten sonra,  Emre Karabacak'ın " Ekolojik turizm" sunumunu, daha sonra da bizzat kendisi doğal yapılar yapan  Efe Berberoğlu'nun "Doğal yapılar "sunumunu dinledik.   Ekolojik turizme karar verirken, değerlerimizi koruyarak bunu yapmanın önemini, Efe Berberoğlu'nu   dinlerken ise, doğal yapıların yapımının bile ayrı bir zevk olduğunu, çok uzun ömürlü olabildiklerini, oluşturulan algıdaki gibi "fakir binası" olmadığını, sağlıklı  ve maliyetinin de ucuz  olduğu öğrendiklerimiz arasında idi. 
 
Buluşmamızı son olarak ev sahibimizin bize yaptığı harika bir sürprizle: piyano eşliğinde Şadan Hanım'ın seslendirdiği müzik dinletisi ile tamamladık. 
 
Buluşmanın organizasyonunda  emeği geçen koordinasyon kurulu üyemiz Pembe Emul'a, Kemal Emul'a, ev sahibimiz  bizi   çok güzel ağırlayan ve müzik dinletisi ile de ayrıca bizi besleyen  Güvenir çiftine, çektiği fotoğraflar ve hazırlanan güzel levhalar ile yolu çok kolay bulmamızı sağlayan Can Güvenir'e,  sunumları ile  bizi aydınlatan Emre Karabacak ve Efe Berberoğlu'na, enerjileri, katılımları  ile   bizi daha da motive eden tüm Buğday üyesi ve Buğday gönüllülerine çok teşekkür ederiz.
 
 
Ekte gönderdiğim fotoğrafların yanı sıra alttaki web adresinden tüm fotoğraflara ve müzik dinletisine ulaşabilirsiniz. 
 
 
Bir sonraki  buluşmada görüşmek üzere, sevgiyle kalın
 
Buğday Ege KK adına
Nurhayat Bayturan