İzmir tarımına yön çizenler; İzmir tarım ve gıda sektöründe önemli yeri olan, en etkin ilk 10 paydaş kimdir?

“İzmir Tarımına Yön Çizenler”,
İzmir Tarım ve Gıda sektöründe önemli yeri olan, en etkin ilk 10 paydaş” Kimdir?
 
Tarım ve Gıda sektörünün değerli paydaşları,
 
Tarım ve Gıda ürünlerinin her geçen gün daha fazla önem kazanmaya başladığı bir dönemdeyiz.  Hem ülkemizin hem de bölgemizin menfaatleri adına yeni ve doğru adımlar atabilmemiz gerekmektedir.
 
Bu aşamada sektörün tüm paydaşları olarak birbirimiz ile iletişime geçmemiz ve birlikte hareket etmemiz tarım ve gıda sektörü açısından önem arz etmektedir.
 
Toprak, iklim, genetik kaynaklar, iş gücü vb. etmenler düşünüldüğünde dünya tarım ve gıda sektörüne yön çizebilecek bir ülke olmamamız içten bile değil.
 
Bu mantıkla Apelasyon Ailesi olarak farklı bir çıkış yapmak ve ilk olarak dergimizin de çıkış noktası olan İzmir’den başlamak istedik.
 
“İzmir Tarımına Yön Çizenler” ana başlığı altında “İzmir Tarım ve Gıda sektöründe önemli yeri olan, en etkin ilk 10 paydaş”ı ve bu paydaşların birbirleri ile iletişim durumunu belirlemek istiyoruz.
 
Değerli yorumlarınızı ve tabi ki sizin ilk 10 ‘unuzu bizimle paylaşırsanız seviniriz.
 
Yorumlarınızı iletisim@apelasyon.com mail adresine bekliyoruz.
 
 
Gelen cevaplar düzenlenerek daha sonra sizlerle paylaşılacaktır.
 
Sevgi ve Saygılarımızla.
Apelasyon E-Dergi
 
Not: Bu çalışmamız, İl il olarak devem edecek ve sonrasında da “Türkiye Tarımına Yön Çizenler” ve “Türk Tarım ve Gıda Sektöründe ilk 10 paydaş” olarak sonlanacaktır.
Not: Cine Tarım San. Ve Tic. A.Ş.'nin Genel Müdürü Sayın Kemal ERDOĞAN'ın da Bu konuda Adana İçin hazırladığı çok güzel çalışması mevcuttur.