Editörlerden - Apelasyon E-Dergi 5 Yaşında!

Vay be dostlar, kim inanırdı ki!? 
 
Olur mu dedik, oldu; doğdu; bebek oldu, emekledi; çocuk oldu, yürüdü; genç oldu, deli gücü geldi. Zaman çabuk geçiyor.  Söylemesi çok kolay, 5 yıl. Ortalama 70 yıl olan insan hayatında bile çok uzun bir süre 5 yıl. 5 yılda insanlar ölüyor; dergiler, gazeteler kapanıyor; şirketler batıyor; ülkeler yıkılıyor... Lakin APELASYON E-DERGİ ve Apelasyon Felsefesi ise her geçen gün güçlenen, yenilenen ve sürdürülebilir bir yapı ile hayatına devam ediyor ve yaşama iz bırakıyor.
250'nin üzerinde yazarın elleri ile büyüttüğü harika bebek artık kendi ayakları üstünde yürüyebilen dev bir yapı.
 
Bir zamanlar yazı isterken artık yazı gönderilmek istenen, bir zamanlar takip edin derken artık bizi de takip etse denilen, bir zamanlar siz kimsiniz derlerken artık her yere davet edilen ulusal bir dergi olup çıkıverdik.
 
Tarım-Gastronomi-Turizm üçgeni üzerine inşa etmeye çalıştığımız Apelasyon'u, tarihin izleri ve felsefenin uyumu ile devam ettirmekteyiz. Apelasyon E-Dergi olarak ilkelerimizden ödün vermeden, her hangi bir çıkar grubu, örgüt, politik veya dini hiçbir oluşumun parçası olmadan yolumuza devam etmekteyiz. Tek bağımız var; o da olabildiğince DOĞA!
 
Bildiklerimizi yaymaya, felsefemizi anlatmaya, ışığımızı ulaştırabileceğimiz her noktaya ulaştırmaya hiç durmadan devam edeceğimizi üstüne basa basa söylemek istiyoruz.
 
Yıllar ilerledikçe hem yazılarımızı, hem de paylaşımlarımızı hayatın içinden gerçekler olarak paylaşmaya devam ediyoruz.
 
Başkalarının yazılarını, cümlelerini, paylaşımlarını ve fotolarını alıp kendisininmiş gibi kullananlara inat, tarımı - gıdayı - arazi koşullarını - işletmeleri bilmeden biliyor gibi davrananlara inat, evde oturup üretici adına konuşuyorum diyenlere inat, her girdiği işte hile hurda yapıp insanlara çamur atanlara inat, her parlayan yıldızı kullanmaya çalışmaya ant içmişlere inat, ülkesini vatanını satanlara inat, bilimin ışığından yürüyemeyenlere inat, Atatürk’ün izinden gidemeyenlere inat “Hayatın içinden gerçeklerle” yazmaya, paylaşmaya devam ediyoruz, edeceğiz de.
 
Çünkü biz koskocaman Apelasyon E-Dergi ailesiyiz…
 
 

YORUMLAR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan apelasyon.com sorumlu tutulamaz.

mehmet - 18.11.2018 04:47
başarılar dilerim
Cengiz - 08.11.2018 08:49
Tebrikler. Ne mutlu sizlere ve bizlere de tabii. Bu kadar kalabalık bir ferde sahip aile içinde olmak güzel. Hem üretenin, hem tüketenin yanında olan, bilgilendiren bir dergi. Dilerim ki nice beş yaşlarını beraber kutlarız Apelasyon'un. İyi ki varsınız.