Tarım ve gıdada inovatif çözümleri olan kadın girişimciler yarışıyor!

Tarım ve gıdada inovatif çözümleri olan kadın girişimciler yarışıyor!

EWA - Tarım ve Gıda Sektörlerinde Değişim Yaratan Kadın Girişimci Programı’nın kazananı 7 Aralık’ta belli oluyor.

Tarım ve gıda sektöründe yenilikçi projeleri olan kadınları desteklemek amacıyla Foodback - Impact Hub İstanbul ve Topraktan işbirliği ile hayata geçirilen yarışma Portekiz, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Litvanya ve Türkiye olmak üzere 8 farklı Avrupa ülkesinde aynı anda gerçekleşiyor.

EIT Food tarafından başlatılan 6 aylık kuluçka programında 13 girişimci kadın, program kapsamında sağlanan 1-1 mentorluğun yanı sıra alanında uzman kişilerden mentorluk alarak yoğun bir eğitim sürecinden geçtiler. Tarım ve gıda sektörlerinde fark yaratan bu 13 kadın girişimci 7 Aralık günü sunumlarını paylaşacak ve jüri değerlendirmesi sonucunda en yüksek puanı alan ödülün kazananı olacak.


 

6 aylık bu sürecin sonunda yapılacak ülke finalinde 13 kadın girişimci içinden birinci olan girişim 10.000€, ikinci ise 5.000€ ödülün sahibi olacak. Maddi ödüllerin yanı sıra bu programda girişimciler ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış online eğitimlere dahil olarak mevcut becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.
 

Birbirinden değerli konuşmacıların ve jüri üyelerinin yer aldığı bu Demo Day’e davetlisiniz. Program detayları kısa bir süre içerisinde belirlenecek, şimdiden yerinizi ayırtın!

Etkinlik kaydı için:

https://www.foodback.co/EWA