Tarım ve Teknoloji Zirvesi 10-11-25 Mayıs Tarihlerinde

TARIM VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ BASIN BÜLTENİ

TARIM UZMANLARINDAN TARIM ZİRVELERİ

Değerli Basın Mensubu, Tarım sektörü paydaşları, üreticiler, bilim insanları, tüketiciler ile tarım ve gıdaya ilgi duyan herkesi hedefleyen TARIM VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ, bu önemli konunun en geniş kitleye ulaşabilmesi için Mayıs ayında üç güne yayılarak 10, 11 ve 25 Mayıs tarihlerinde İZFAŞ'in digital izmirfair platformu üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecektir. Seri olarak planlanan Tarım Zirveleri, Tarım 4.0 Teknoloji ve Etki Derneği, İZFAŞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarım Kültür Platformu işbirliğiyle düzenlenmektedir.


 

TARIMCILARIN ZİRVESİNDE SÖZ UZMANLARIN

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığımızın ortaya koyduğu stratejik hedeflerin ilk sırasında kırsal alanda refahı yükseltmek, tarımsal üretimde verim ve kaliteyi artırarak istikrarlı gıda arzını sağlamak bulunuyor. Bakanlığımız 2019 yılında, ülkemizdeki ekolojik kaynakların, kalkınma modeli perspektifiyle etkin, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde harekete geçirilip ekolojik, bitkisel ve hayvansal katma değer vasıtasıyla ekonomik güvenliği, gıda arz güvenliğini ve insan sağlığını güvence altına almayı misyon olarak ortaya koydu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer önderliğinde geliştirilen, "Başka Bir Tarım Mümkün" vizyonu doğrultusunda üreticiyle yan yana, yerli ve milli tarım politikasını hayata geçirmek ve böylece yoksullukla mücadele ve refahı artırmak için çalışmalar sürdürülüyor. İzmir Tarımı stratejisi, tarımsal üretimin desteklenmesi için tarımsal kalkınma kooperatiflerinden ürün alımı, lojistiği, paketlemesi, ürünlerin işlenmesi, markalaşması, satışı, ihracatı, ar-ge ve eğitim faaliyetleri ile bir bütün süreci kapsıyor. Zirvenin, sektördeki teknolojik gelişmeleri izleme, deneyimleri paylaşma, yeni projeler ve yenilikler hakkında bilgi sahibi olma anlamında zengin bir atmosfer sunacağı, yeni bağlantılar ve ticari ilişkiler kurmak konusunda da fırsatlar yaratacağı beklenmektedir. Zirve oturumlarında farklı uzmanlık alanlarına sahip çok değerli konuşmacılar ile konuların çok yönlü olarak ele alınması sağlanacaktır. Tarım Zirveleri, çevreye karşı duyarlı sürdürülebilir bir tarımsal üretimi temin eden, insana, hayvana, suya, toprağa gereken değeri veren, sosyal ve ekonomik olarak olumlu katkı yapabilen teknoloji ve girişimcileri öne çıkaracak, her şeye rağmen topraktan ve hayvandan kopmayan gerçek bilgi sahibi girişimciler olan çiftçilerden yana tavır koyacaktır. İlgi ve bilginize sunarız.

Erhan GÖLBEY
TARIM KÜLTÜR

 

Zirve Oturumları:
10.05.2021

1. Oturum: 10.00 Açılış- Tarım ve Gelecek: Fırsatlar ve Tehditler
2. Oturum: 11.30 Tarım ve Yeni Ekonomiler
3. Oturum: 13.00 Tarımda İşbirliği Modelleri: Tarım Bakanlığı, Yerel Yönetimler, Özel Sektör, STK’lar ve Üniversiteler
11.05.2021
4. Oturum: 14.00 Tarımda Dijital Dönüşüm
5. Oturum: 16.00 Girişimcilik, Tarım Filizleri Yatırım Ağı ve Hızlandırıcı Programları
25.05.2021
6. Oturum: 10.00 Tarım ve Gıda Arz Zincirlerinde Değişen Dinamikler ve E-ticaret
7. Oturum: 12.00 Dirençli Tarım, Dirençli Kentler
8. Oturum: 13.40 Fark Yaratanlar : Sürdürülebilir Teknoloji Tarıma Örnekler
9. Oturum: 15.30 Kapanış-Zirve sonuç ve yol haritası bildirgesinin paylaşımı
 

Zirve, İZFAŞ'in digitalizmirfair platformu tarimzirvesi.izfas.com.tr üzerinden izlenebilir ve kayıtlar https://www.tarimzirveleri.com/ web sitesinden yapılabilirler.

Bülten Görseli için TIKLAYINIZ.