Berrin Bal ONUR -

1969 yılında İstanbul'da doğan Berrin Bal Onur, satış yöneticisi olarak başladığı kariyerine, Sabah ve Hürriyet dergi gruplarının çeşitli yayınlarında reklam koordinatörü olarak devam etti.

1993-1994 yılları arasında İngiltere'de satış-pazarlama eğitimi aldı. Özel radyo yayıncılığının yeni geliştiği dönemde Show TV yayın grubu radyolarının satış organizasyonlarını yapılandırdı.

2000 yılında Neşe Aksoy Biber ile birlikte peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış Antre Gourmet'yi kurdu. 2007 yılında MSA/City&Guilds Uluslar arası Profesyonel Aşçılık Okulu diplomasına sahip oldu.

Neşe Aksoy Biber ile birlikte yazdıkları "Peynir Aşkına" ve "50 Peynirli Şehir Balıkesir" adlı iki kitabı bulunan Onur, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmektedir.

Yönetiminde olduğu Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'nın dar gelirli kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini güçlendirme çalışmaları içinde yer almakta olan Berrin Bal Onur, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı/YUciTA üyesidir, evli ve iki çocuk annesidir.