Bozkurt ÖZSEREZLİ -

İstanbul Saint-Benoit Lisesi'nden mezun olduktan sonra, hukuk eğitimini Paris 1 Panthéon Sorbonne Üniversitesi'nde aldı. Akabinde yine Sorbonne Üniversitesi'nde Avrupa tarım ve gıda hukuku ve Paris 10 Nanterre Üniversite'sinde rekabet hukuku alanında yüksek lisanslarını tamamladı. Hâlihazırda Sorbonne Üniversitesi'nde, Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki tarım ilişkileri hakkında doktora tezini yazmaktadır.

Sorbonne Üniversitesi hukuk fakültesi mezunlar derneğinde üç sene boyunca başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Avrupa Ziraat Hukuku Komitesi temsilcisidir ve Fransa Ziraat Hukuku Derneği'nin de üyesidir.

Sırasıyla Fransa Ziraat Odaları Birliği, Fransa Tahıl İhracatçıları Derneği, Fransa Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Racine Avukatlık Bürosu, Crédit Agricole Bankası ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde danışman olarak çalıştı. İstanbul Ticaret Borsası bünyesinde Araştırma Proje ve İş Geliştirme Şubesi Müdürü olarak çalışmıştı. Sonrasında bir süre Güner Hukuk Bürosunda danışmanlık yaptı. Şu an Fransa Büyükelçiliğinde Tarım Ateşesi olarak görev yapmaktadır.