Nurettin Baki - Muhabir

1992 yılında Şırnak’ın Kumçatı kasabasında doğdu. İlkokul ve lise eğitimlerinden sonra Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Okul devam ederken aynı anda başta TRT İstanbul olmak üzere İzmir’de çeşitli yerel gazetelerde serbest muhabirlik yaptı. Mezun olduktan hemen sonra Yenigün Gazetesi’nde kadrolu olarak çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Ege Haber, Gözlem ve Ticaret Gazetesi’nde Ekonomi Muhabiri olarak çalışmaya devam etti. 2018’den bu yana İLKSES Gazetesi’nde yine Ekonomi Muhabiri olarak çalışmaya devam ediyor. Çalıştığı kurumlarda; özel haber dosyaları hazırlayıp, basın bültenleri yazıyor. Esnaf, meslek odaları, akademisyenler ve konuya ilişkin yetkili kişiler ile özel söyleşiler yaptı. Öte yandan İzmir bölgesindeki fuarlar ve konferanslarda hazır bulunup çok sayıda söyleşi ve haber hazırladı.

Nurettin BAKİ, bu süreçte Şakir Süter Gazetecilik Yarışması, Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO) Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Medya ve Fotoğraf Yarışması gibi yarışmalardan çeşitli ödüller aldı.

BAKİ, hedefini ise şöyle açıklıyor;  “Hedefim, aldığım mesleki birikim ve akademik eğitimlerle hep daha iyisini yapmaktır.”