Zeynep ÇOLAKOĞLU - Kimya Mühendisi

1984 doğumlu, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde okudu. Yüksek lisansını Ege Üniversitesi ve Institute of Chemical Technologies Prague'da tamamladı. 

2004-2009 yılları arasında altı sayı metal fanzini çıkardı. 2007-2009 yılları arasında genel yayın yönetmenliğini Altay Öktem’in yaptığı Karakalem dergisinde yazı dizileri hazırladı, deneme ve öyküler yazdı. Virgül ve Karşıyakalife'ta Altay Öktem’le yaptığı röportajlar yayınlandı. Yüxexes dergisinin Gürültü ekinde "Symrna Kıyıları" adı altında İzmirli rock/metal gruplarının tanıtımını yaptı.

2002 yılından beri Pan Promotions ile birlikte yerel ve uluslararsı rock/metal alanında konser organizasyonları düzenlemekte ve Türkiye’de metal müziğin dünü, bugünü ve yarınını araştıran Bu Toprağın Metalika’cıları adında bir belgesel için çalışmalara devam etmekte.

2013 Ocak ayında Marjinal Kitap’tan metal müzikle edebiyat, mitoloji ve felsefeyi buluşturduğu Büyülü Sözlük adlı araştırma kitabı çıktı. Aynı yıl Zeplin Kitap’tan çıkan ve 99 şairin yer aldığı Kara Şiir Antolojisi adlı toplama eserde denemesiyle yer aldı.

Halen kısa öyküler yazmaya, edebiyat ve müziğin buluşmasına yönelik kişisel çalışmalar yapmaya ve Filhakikat ve Apelasyon adlı e-dergilerde makaleler yazmaya devam ediyor.