ABC ile Yerli Yerinde Projesi İzmir Menemen'de

Amaç ve Hedef Muhteşem

Tarımsal üretimde sürdürülebilirlik, kadın üreticilere destek, tıbbi aromatik bitkilere destek ve bunların hepsi yerli bir firmadan; ABC Deterjandan.

ABC Deterjan en uzun süreli sosyal sorumluluk projelerinden birine önderlik ediyor. Projenin İzmir Menemen ayağı ABC Deterjan Genel Müdürü Eser Arıcı Kıroğlu ve Pazarlama Direktörü Deniz Özyer’in de katıldığı lansman, basın mensuplarının katılımı ile yapıldı.

ABC Deterjan'ın 4 yıldır sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesi 'ABC ile Yerli Yerinde' ile kadın çiftçiler ve tıbbi aromatik bitkilere destek vermek için önce Osmaniye Bahçe’de safran, Ordu Perşembe’de taflan, Bursa Karacabey Dağkadı’da ekinezya ve şimdi de İzmir Menemen'de aynısefa bitkisine yönelik destekleri izledi. Bu 4 projede yaklaşık 250 kadın çiftçi desteklenerek kendi başlarına ayakta kalmaları sağlanmış oldu.

Hedef ise 2025 sonuna kadar 500 kadın çiftçiye ulaşmak…

İzmir Menemen Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünün teknik destek verdiği projede; Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi kadın üreticiler motive olmuş durumda.

Projenin önemli çıktılarından biri de kültürel mirasın sonraki kuşaklara aktarımının sağlanması. Bölgesel kalkınmada en önemli unsurlardan biri olan tarımsal üretim ve tarımsal sanayi ABC Deterjanın YerliYerinde projesi ile desteklenmiş oluyor.

Ülkemizin geleceği tarım ve gıdadan geçiyor. Yerel üretim, yerel üreticiler ülkemizin en önemli değerleri.

Ne güzel ki bu değerlerimize önem veren ülkemiz firmaları hala daha var.

Teşekkürler ABC Deterjan Teşekkürler Yerli Yerinde Projesi


#ABCdeterjan #ABCileYerliYerinde #YerliYerinde #İzmir #Menemen #aynısefa