Türkiye’de bir ilk: Humus Dolgulu Falafel

Çiğköftem’den Türkiye’de bir ilk: Humus Dolgulu Falafel

 

Çiğköftem, son yıllarda gözde besin haline gelen Falafel’e 2021’den itibaren kendi yorumunu kattı. Çiğköftem’in Humus Dolgulu Falafel’i üç öğün tüketilen bir besin haline geldi

Falafel… Yani nohut köftesi. Anavatanı Ortadoğu. Ancak içerdiği yüksek protein nedeniyle son yıllarda dünyanın birçok ülkesinde gözde besin haline geldi. 2005 yılında Türkiye’de ilk konsept çiğköfte şubesini açarak sektöre öncülük eden Çiğköftem de Falafel’i 2019 yılında ürün gamına aldı. Çiğköftem, Falafel’i ilk aşamada kendi özel tarifiyle satışa sundu. Ardından da yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla ürünü geliştirdi ve 2021 yılından itibaren Humus Dolgulu Falafel ortaya çıktı.

Özellikle veganların tercihi

Satışa sunulduğu ilk günden itibaren özel bir ilgi ile karşılaşan Humus Dolgulu Falafel, özellikle veganlar tarafından çokça tercih ediliyor. Öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalık öğün ihtiyacında her geçen gün daha fazla tüketilmeye başlayan Humus Dolgulu Falafel, besin değeri açısından doyurucu ve uzun süre tok tutma özelliğine sahip. Humus Dolgulu Falafel’in sadece 100 gramıyla dahi yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yüzde 10u karşılanabiliyor.

Yurtdışına da ihraç ediliyor

Protein değeri yüksek olmasına rağmen düşük kalorili bir besin olduğu için spor ve diyet yapanlar için de en ideal seçeneklerden olan Humus Dolgulu Falafel, Çiğköftem şubelerinde 150 ve 400 gramlık porsiyonların yanı sıra dürüm ve Falafel Salatası olarak da satışa sunuluyor. Çiğköftem, Humus Dolgulu Falafel’in Türkiye’deki ilk ve tek üreticisi olarak öne çıkıyor. Besin değeri yüksek olan bu ürün aynı zamanda yurtdışına da ihraç ediliyor. Humus Dolgulu Falafel’i, Avrupa geneline yayılmış 130 Çiğköftem şubesinde tadımlamak da mümkün.

PROTEİN DEPOSU

Humus Dolgulu Falafel
(100 gram ürün için)
Enerji (kcal)             258
Yağ (g)                      12,4
Doymuş yağ (g)       3,2
Karbonhidrat (g)      25,6
Şeker (g)                   1,6
Protein (g)                 7
Tuz (g)                       2
Lif (g)                        5,5

 

Bilgi için:

Kayra Medya Danışmanlık AŞ
Önder BARLAS       0542 580 8867