Yayın İlkeleri

Apelasyon E-Dergi 2011 sensinin Kasım ayından beri apeaslyon.com adresinden yayın yapan bağımsız bir internet dergisidir. Amacımız en başta kopuk olduğunu düşündüğümüz konular olan "tarım, gastronomi, sağlık, turizm, kültür" gibi aslında birbirinden ayrılması düşünülemez konuları bir çatı altında bir araya getirmek ve sonrasında bu konuları ve sektörleri okuyucusuyla bir araya getirmektir. 
 
2. İnsan Hakları Evrensel Bildirisi: Apelasyon E-Dergi İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi‘ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Apelasyon E-Dergi yayın prensipleri dahilinde olan yayın amacı, vizyonu ve temel değerlerinde; herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğe ve özgürlüğe inanmaktadır.
 
3. T.C. Çıkarları: Apelasyon E-Dergi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşecek, milli haysiyeti ve değerleri karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek hiçbir yazıya yer vermez.
 
4. Tarafsızlık: Apelasyon E-Dergi, herhangi bir siyasi görüşü, çıkar grubunu yücelten, küçük düşüren ya da kamuoyunu yanıltmaya yönelik taraflı, ayrımcı yayıncılık yapmaz.
 
5. Yorumlar: Apelasyon E-Dergi’de yapılan okuyucu yorumları, içerik politikamızdaki kuralları kapsamakta olup sayfalarında birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin vermez. Apelasyon E-Dergi kurumsal olarak bu tür yorumları silmekle, gerekli kişilere uyarı göndermekle ve/veya üyeliklerini silmekle yükümlüdür. Her türlü yasal sorumluluk bu yorumları yapan şahıslara aittir. Aynı içeriğin altında ardı ardına gönderilen ve ne olduğu belli olmayan yorumlar da “spam” olarak algılanıp engellenebilir. Reklam niteliğinde olan ve içerikle ilgisiz link iletilen yorumlar da engellenebilmektedir.
 
6. İfade Özgürlüğü: Bu madde, Apelasyon E-Dergi içerik politikasındaki diğer yayın ilkelerine uygun olduğu müddetçe ifade özgürlüğünü benimser ve teşvik eder. Köşe yazılarındaki yorumlar üyelerin şahsına ait olup Apelasyon E-Dergi’nin genel yayın politikası dahilinde değerlendirilmemelidir.
 
7. Güvenilirlik: Apelasyon E-Dergi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol eder ve bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir. Ancak site içerisindeki bilgilerin bazılarında editörlerin veya yazarların gözden kaçırdığı yanlış ya da eksik bölümler olabilir. Böyle durumlarda düzeltme uyarısı geldiğinde gerekli güncellemeler yapılmaktadır.
 
8. Gizlilik: Apelasyon E-Dergi’nin okuyucularından aldığı e-posta, isim/soyisim, bilgi/öneri/istek mesajlarının bilgileri ikinci derece birey veya kurumlarla paylaşılmaz veya herhangi bir yerde yayınlanmaz. Apelasyon E-Dergi yazarlarının iletişim bilgilerini, yasal zorunluluk gerektirmedikçe saklı tutar. Yazarlarımızla iletişim kurmak için kişisel e-posta adresleri kullanılabilir.
 
9. Telif ve Kopyalama Hakkı: Tüm yayın hakları Apelasyon E-Dergi’ye aittir. Kopyalayabilmek için Apeaslyon E-Dergi 'Kopyalama Hakları‘na uyulması yasal zorunluluktur. Emeğe saygı amacıyla yazının bütünü kopyalamak yerine linklerin, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya alanlarında paylaşılmasını veya alıntılar yapılmasını rica ediyoruz.
 
10. Sorumluluğun Reddi: Apelasyon E-Dergi’de köşe yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan yazarlar ve yorum sahipleri sorumludur. Detaylı Bilgi için Apelasyon E-Dergi 'Hukuki Şartlar & Gizlilik' sayfamıza göz atabilirsiniz.
 
Tüm soru, öneri ve şikâyetleriniz için iletisim@apelasyon.com adresini kullanabilirsiniz. Bu adresi lütfen ticari ve reklam amaçlı listelere eklemeyiniz.