Mine ATAMAN - Marka Danışman

Ekmek idealisti bir marka danışmanı. Süpermarket içi ve bağımsız unlu mamuller işletmeleri konusunda danışmanlık veren bir marka danışmanı.

Gazi İİBF İngilizce Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkiler mezunu, reklamcılık yapmış bir marka uzmanı.  Akdeniz Üniversitesi Klasik Arkeoloji ön lisans mezunu amatör arkeolog. Profesyonel yelkenci. Uzmanlık alanları perakende, insan kaynakları, unlu mamuller, yiyecek içecek. 

Atlantis İletişim Tasarımı reklam ajansında başlayan marka danışmanlığı, Kent Optik Marka Müdürlüğü, Adore Mobilya Pazarlama  Müdürlüğü, Optimum Outlet Pazarlama Müdürlüğü, Bonelli Genel Müdür yardımcılığı ile devam etti. Hayatıma giren minik  bir bebek tüm alışkanlıklarımla beraber çalışma şeklimi  ve  kariyeri mi de farklı bir noktaya taşıdı. Şimdi artık aşkla yaptığım ekmeğimin peşinden koşuyorum.

İnsan kaynakları, pazarlama, marka yönetimi, reklamcılık gibi konularda eğitim sertifikaları  ile Z kuşağının çalışma hayatındaki özellikleri,  unlu mamullerde merchindising, şube destek programı, ekmek atölyesi adı altında tamamen kendi hazırladığım programlar ile danışmanlık hizmetlerimi yürütmekteyim. ‘10 bin yıllık Anadolu Uygarlıkları’ adlı ekmek sergisi ve sunumdan oluşan çalışmam  hali hazırda  farklı organizasyonlarda yer almaktadır.

Ulusal ve bölgesel süreli yayınlarda seyahat, gastronomi alanlarında yazılarım yayınlanmıştır. Mutfak Magazin dergisinde ekmek, ekmek ve ekmek kültürü hakkında yazılar yazmaktayım.  Toprak Mahsulleri Ofisi, Tarım Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ekmek kültürü,  ekmek israfı  gibi konularında çalışmalarım devam etmektedir. 

Yakın tarihte; 10 bin yıldır sofraların baştacıyım isimli  kitabım yayımlanacaktır.

Mine Ataman Danışmanlık zor durumdaki markanızı değerlendirir size bir çıkış yolu planlar. Unlu mamüllere özel hazırlanmış içeriği ile Türkiye'de ve dünyada bir ilk olan unlu mamüllerde 'merchindising'in ilk defa uygulandığı personel programı. Kurumunuz için de size özel personel programları için lütfen iletişime geçin. Gıda perakendesine uygun projelerle...