S. Sinan ULUSOY -

02.06.1966 İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik ve University of California Berkeley Uluslararası Pazarlama Master programlarını onur derecesi

ile tamamladı.

1990-1996 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş şirketinde Satış, Pazarlama ve Dış İlişkiler bölümlerinde yönetici olarak görevlerde bulundu. 1998 yılından bu yana General Motors Türkiye yönetim kadrosunda Hükümet İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak görevine devam ediyor.

2014 yılında kendi için mükemmele yakın sonuçlar veren, beslenme ve fitness’a ilişkin gerçek yaşam hikayesini konu alan iş, özel ve spor hayatımızda uzun soluklu, sürdürülebilir başarı için gerekli olan pek çok ortak değere vurgu yapmaya çalışan, dayatan değil düşünmeye ve analiz etmeye teşvik eden, “kiralık beyinlerle” düşünmeden kişinin kendi doğrularına ulaşmasının önemine dikkat çeken ve 2.baskısı yayımlanan 40+fit adlı kitabı kaleme aldı.

40+fit’in kendine ait tüm gelirlerini LÖSEV, Türkiye Omurilik Felçlileri -TOFD ve Bedensel Engelliler Derneğine - BEDD  bağışlamaya devam ediyor. 

Spor ve insan aşığı. Dost ve iş çevresinde spor ve beslenme denince akla gelen ilk isimlerden biri olan S.Sinan Ulusoy aynı zamanda 2014 yılından bu yana aylık Mens Fitness dergisinde “Doğrunu Bul” adlı köşesinin yazarlığını devam ettiriyor.