Apelasyon 1. Yıl

Yazar : Bilge KEYKUBAT

Hiç aklımızda yoktu bu noktalara gelmek yola çıkarken. Zaten yola çıkmanın büyüsü de bu değil midir? İlk adımını atarsın, yolun seni tam olarak nereye götüreceğini bilmeden.

Hiç aklımızda yoktu bu noktalara gelmek yola çıkarken. Zaten yola çıkmanın büyüsü de bu değil midir? İlk adımını atarsın, yolun seni tam olarak nereye götüreceğini bilmeden.

 

Paylaşım grubumuzda birbirimize yaptığımız sunumları bir internet sitesi üzerinden herkesle paylaşalım derken bir de bakmışız ki konusunda ülkenin en çok okunan internet sitesi/e-dergilerinden biri oluvermişiz; yayınladığımız makaleler birçok farklı internet sitesinde yayınlanır olmuş, hatta artık ipin ucunu kaçırmışız, ulusal televizyon kanalları bile bizimle ortak proje yapmak, televizyon programı yapmak ister olmuş...

 

İlk sayılarda sadece paylaşım grubumuzdaki dostlarımız yazılarını paylaşırken, bugün dostlarımızın ve dostluklarımızın sınırı ülke sınırlarını aşmış; ne mutlu bize!

Özetle 2013 senesi Kasım ayında çıktığımız yol üzerinde geçen bir senemiz bu. Şimdi arşivimize bakıyorum da aslında çok da olmamış. 7 sayı ve 158 makale! Yine de istesek bir kitap olur, olacak da eminim.

Hayallerimiz büyük; geldiğimiz nokta ise hayallerimizin yanında daha bebek adımları... Daha yolun çok başındayız ve bunun gayet farkındayız. Kolay olmadı 1 sene gönüllülükle bu işi götürmek inanın ve biliyoruz ki bundan sonra da daha kolay olmayacak. Ama inançlı ve azimliyiz. Sabrımız sonsuz olmasa da dirayetliyiz. Güzel olasılıkları görebiliyor olmak, çevremizin harika insanlarla dolu olması, ihtiyacımız anında bize uzanacak elleri hissediyor olmamız bizi daha da güçlü kılıyor.

Bu noktaya gelmemizde emeği geçen herkese, en çok da Apelasyon'u var eden tüm gönüllü yazarlarımıza herkesin huzurunda teşekkürü borç biliriz.  Teşekkürler Abidin Tatlı, teşekkürler Ahmet Uhri, teşekkürler Ayser Billor, teşekkürler Bihter Çolak Esetlili, teşekkürler Bozkurt Özserezli, teşekkürler Bülent Erkan, teşekkürler Burçin Çelikezer, teşekkürler Çağdaş Yılancı, teşekkürler Çağlar Kuzlukluoğlu, teşekkürler Cem Karagözlü, teşekkürler Cevahir Durukan, teşekkürler Çimen Mutlu, teşekkürler Soner Akgül, teşekkürler Didem Hepdizici, teşekkürler Dilek Anaç, teşekkürler Derya Zeybek, teşekkürler Duygu Balkaş, teşekkürler Emre Başaran, teşekkürler Gözde Demirsoy, teşekkürler H.Zafer Can, teşekkürler Hande Uçar Özkan, teşekkürler Harun Uysal, teşekkürler Hasan Gökhan Şentürk, teşekkürler Hasan Hulusi Tayanç, teşekkürler Hatice Zeybek, teşekkürler Hilmi Kocataş, teşekkürler Hüseyin Akdemir, teşekkürler Hüseyin Kırbıyık, teşekkürler İlker Ağın, İlknur Kösoğlu, teşekkürler İnci Özay Hatipoğlu, teşekkürler Kemal Gürcan, teşekkürler Keren Savran, teşekkürler Kökten Ulaş Birant, teşekkürler M.Ufuk Peker, teşekkürler Mehmet Mülayim, teşekkürler Merve Aktaş, teşekkürler Müge Şahin, teşekkürler Murat Özaltaş, teşekkürler Mustafa Kösoğlu, teşekkürler Neslihan İvit, teşekkürler Necdet Şenoğlu, teşekkürler Nejat Kutup, teşekkürler Nevin Tükel Yontar, teşekkürler Nilay Gezgin, teşekkürler Nilgün Tan, teşekkürler Nilgün Tosun Türkdoğan, teşekkürler Nursel Keykubat, teşekkürler Oğuzhan Soltekin, teşekkürler Özen Merken, teşekkürler Ramazan Konak, teşekkürler Sacit İnan,  teşekkürler Selçuk Karabat, teşekkürler Selin Tozkoparan, teşekkürler Sinem Çelikten, teşekkürler Süleyman Yüksel, teşekkürler Toprak Cadısı, teşekkürler Tuğba Altınöz, teşekkürler Turcan Teker, teşekkürler Ufuk Yücel, teşekkürler Yağmur Şentürk, teşekkürler Zeynep Çolakoğlu ve tabii ki Argun Tanrıverdi & Bilge Keykubat. Tabii ki Apelasyon.com'u var eden İbrahim Sarı, Emre Kıyık, Ergün Çobanoğlu; yani kısaca Sanal Yazılım, sizlere de teşekkürler!

Bitmedi ama daha işimiz. Daha yapılacak o kadar çok var ki, neresinden başlanmalı bilemiyoruz. Amacımız ve hedefimiz, sağlığın topraktan başladığını anlatmak, tarladakine dünyayı farklı bir açıdan göstermek, olanca sayıdaki değerimizi, bilen ve takdir edebilen bir millet olmamız için çabalamak, insanları bilinçlendirme gayretinde değerlerimizi daha da yüceltmek, aydınlanarak aydınlatmak, ders vermeden bilinçlendirmek, sevgiyle, saygıyla büyümek... Hedeflerimiz ve hayallerimiz büyük derken şaka yapmıyordum gördüğünüz gibi. Bizler sadece bir internet sitesi yaratıp makaleler yayınlamayı dilemedik; bizler, gelişmeyi ve geliştirmeyi diledik ve bunun da bilginin ve sevginin paylaşılmasıyla olacağını gördük ve çabalıyoruz.

Güzel şeyler yaratmak için çıktığımız bu yolda bizimle olan ve her zaman yanımızda yer alacak sizler... Sizlere de minnetarız! Her şeyin daha güzel olacağı nice senelere...

İyi ki doğdun Apelasyon!