Aslı HÜRRİYET

Aslı HÜRRİYET
Aslı Hürriyet - Fotoğrafçı/Yoga Eğitmeni/Ziraat Mühendisi
 
1987'de Giritli bir anne ile Makedon göçmeni bir babanın ilk çocukları olarak dünyaya geldi. 2008'de Gıda Teknolojisi bölümünü bitirdi. Eğitim hayatına Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma bölümünde devam etmekte. 2010 yılından bu yana önce hobi olarak ilgilendiği fotoğrafçılık profesyonel anlamda işi olmuş durumda. 2012’de kendi ismi ile kurduğu minik şirketinde evlilik başta olmak üzere kişisel portfolyolar ve çeşitli projelerde fotoğrafçılık yapmakta.
 
2013'de bir sağlık problemi vesilesiyle Yoga ile tanıştı. Hayatının merkezine koyduğu Yoga’da kendi pratiğini geliştirmek adına Zeliha Zerrin Albay ile 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimini tamamladı. 2014’te Yoga Alliance onaylı diplomasını aldığından beri hem çeşitli workshoplarla kendini geliştiriyor hem de öğrendiklerini arkadaşları, yakın çevresi ve bazen çok sevdiği yuvası İzmir Yoga'da dersler vererek isteyen herkesle paylaşıyor. Zeliha Zerrin Albay’ın 2015 Hocalık Eğitimi kaynak kitabında çektiği fotoğraflar basılınca fotoğraf yelpazesine Yoga’yı da katmış oldu.
 
Okul, yoga, fotoğraf, mutfak, kitaplar arasında yarattığı küçük dünyasında kedisi Izzy ile mutlu mesut yaşamakta. Kısıtlı boş zamanlarında bolca hayal kuruyor.

YAZILARI